Magnez w ciąży. Czym grozi niedobór magnezu? Jak go uzupełnić?

0
3476

W czasie ciąży magnez jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Nie jest on jednak kluczowy tylko w momencie ciąży. Magnez bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych występujących w naszym organizmie. Jego niedobór bardzo łatwo odczuć w postaci szybkiego męczenia się, kłopotów ze snem czy skurczy łydek lub powiek. Odpowiednia dieta bogata w magnez pozwoli nam poprawić samopoczucie i stan naszego zdrowia.

Dlaczego magnez jest tak ważny?

Co sprawia, że magnez jest tak istotny dla naszego zdrowia? Fakt, ze bieże on udział w procesach biochemicznych dotyczących niemal każdego układu w naszym organizmie. Wspiera układ nerwowy i pracę naszego mózgu. Zmniejsza ryzyko cukrzycy i zawału serca. Wspiera nasz układ odpornościowy i nerki, zwłaszcza chroniąc organizm przez szkodliwymi pierwiastkami takimi jak kadm, ołów i rtęć. Zapobiega stanom zapalnym przy niektórych formach raka. Poprawia działanie układu trawiennego i wspomaga perystaltykę jelit. Rozszerza drogi oddechowe dzięki czemu suplementuje kurację lekową przy astmie. Pomaga w leczeniu kontuzji – zwichnięć, skręceń, potłuczeń i złamań. Łagodzi bóle menstruacyjne i pozostałe dolegliwości powiązane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Czym grozi niedobór magnezu w ciąży i nie tylko?

Dzisiejszy styl życia naraża nas na niedobór magnezu. Do powodów niedoboru zaliczamy między innymi złą dietę, życie w ciągłym stresie, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, zbyt małą ilość magnezu w diecie, wydalanie magnezu z organizmu spowodowane spożywaniem dużej ilości leków moczopędnych, alkoholu i kawy. Objawy niedoboru magnezu, które informują nas o tym, że powinniśmy podjąć jakieś kroki to między innymi bóle i zawroty głowy, rozdrażnienie i ogólne osłabienie. W przebiegu ciąży nie możemy sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, że magnez jest bardzo potrzebny do prawidłowego rozwoju dziecka. Bierze on udział w budowaniu nowych tkanek płodu i łożyska.

Magnez w ciąży – jak dawkować?

W czasie pierwszego trymestru uśrednione zapotrzebowanie na magnez wynosi około 400 miligramów na dobę. W kolejnym trymestrze ta ilość zwiększa się i powinna być konsultowana z lekarzem. Magnez w ciąży postaci suplementów diety takich jak Magne B6 należy spożywać  dwa razy dziennie przed posiłkiem – rano i wieczorem. Szczegółowe informacje na temat zażywania magnezu Magne B6 w ciąży znajdziesz pod adresem:

https://www.magneb6.pl/dla%20kogo%20magnez/rola-magnezu-w-ciazy

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]