3 rzeczy, które źle wpływają na zdolności seksualne mężczyzny

0
2964

Jak zadbać o swoje życie seksualne, by uniknąć ewentualnych problemów ze wzwodem? Co może źle wpłynąć na erekcję u mężczyzny? Czego powinniśmy się wystrzegać, jeśli zależy nam na zachowaniu pełnej sprawności seksualnej jak najdłużej?

Zaburzenia erekcji dotyczą wielu mężczyzn. Na szczęście zazwyczaj nie są to długotrwałe problemy, a jedynie chwilowe niedyspozycje, które można pokonać, stosując odpowiednie leczenie, na przykład przy pomocy leków na erekcję dostępnych w aptekach bez recepty. Mimo to zawsze warto wiedzieć, jakie sytuacje źle wpływają na zdolności seksualne mężczyzny i czego należy unikać.

Brak erekcji – przyczyny

Możemy wyróżnić 3 najpopularniejsze przyczyny braku wzwodu. Pierwszą z nich jest długotrwały stres, przepracowanie i przemęczenie. Drugą przyczyną, również zaliczaną do tzw. czynników psychogennych, jest problem występujący w relacji między kobietą a mężczyzną. Piętrzące się konflikty w związku, spadek pożądania związany ze zmianą wyglądu lub zachowania partnerki czy wystąpienie zaburzeń seksualnych u partnera mogą również doprowadzić do tego, że mężczyzna będzie miał zaburzenia wzwodu (1). Brak wzwodu bardzo często pojawia się także w wyniku stosowania niektórych leków, na przykład psychotropowych, na nadciśnienie, hormonalnych czy metabolicznych.

Brak wzwodu na tle psychicznym – sposoby leczenia

Jeżeli zauważymy u siebie problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu i podejrzewamy, że ich przyczyna tkwi w naszej psychice, to pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest wypoczynek. Biorąc kilka dni urlopu, by pozbyć się stresu i permanentnego zmęczenia, dajemy sobie szansę na zregenerowanie organizmu. W tym czasie najlepiej jest nie myśleć o problemach seksualnych, a po wypoczynku po prostu spróbować zbliżenia z partnerką. Dodatkowo warto wspomóc się lekami na erekcję bez recepty, które należy przyjąć na godzinę przed stosunkiem (2). W większości przypadków takie postępowanie przynosi oczekiwane efekty. Jeżeli jednak nie dojdzie do poprawy możliwości seksualnych, należy skonsultować się z lekarzem w celu sprawdzenia innych przyczyn problemu.

Źródła:

  1. https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji
  2. http://maxonactive.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]