6 sposobów na to, żeby trening stał się przyjemnością

0
2475
6 sposobów na to, żeby trening stał się przyjemnością

Zdrowe, sportowe życie jest teraz w modzie – szczupłe i umięśnione ciała prześladują nas w każdym możliwym miejscu. Okładki gazet, telewizja, portale społecznościowe – to właśnie tam spotykamy najwięcej motywacyjnych treści i haseł, które mają nas namówić do zdrowego trybu życia. Często jednak nie możemy się zmusić do ćwiczeń, a nawet jeśli już to zrobimy, to nie odczuwamy żadnych pozytywnych emocji z tym związanych. Takim sposobem nasz trening staje się przykrym obowiązkiem, do którego podchodzimy negatywnie i po prostu chcemy mieć już go za sobą.

Dobre nastawienie do aktywnego trybu życia powinno być podstawą naszych działań. Bez niego prawdopodobnie bardzo szybko się poddamy na drodze do lepszego ciała i samopoczucia, a po naszych „fit-planach” pozostaną tylko płatki owsiane na półce i sportowe ubrania zakopane na dole szafy. Jak sprawić, żeby trening sprawiał nam przyjemność i był częścią naszego planu dnia, na którą czekamy z niecierpliwością? Przed Wami 10 sposobów na trening, o którym będziecie marzyć, leżąc na kanapie!

1. Muzyka podczas treningów to punkt obowiązkowy!

Wybierajmy utwory, które lubimy, a jednocześnie mają szybki i wesoły rytm. Dobra atmosfera podczas ćwiczeń sprawi, że nie będą one się nam dobrze kojarzyć. A poza tym – kto może się źle czuć w trakcie słuchania ulubionej muzyki? Zdecydowanie nikt.

2. Szukaj dyscypliny, która sprawi Ci największą radość.

Niektórzy kochają biegać, inni zdecydowanie wolą rower. Pływanie, rolki, fitness, siłownia, a może sztuki walki? Możliwości jest mnóstwo, więc nie ma nad czym się zastanawiać, tylko szukać tego, który najbardziej pasuje do naszych preferencji.

3. Zapomnij o rutynie!

Wiesz już jaka dyscyplina jest wprost stworzona dla Ciebie? To świetnie, ale musisz pamiętać, że rutyna to Twój wróg. Nieustanne wykonywanie wyłącznie jednego typu ćwiczeń, sprawi, że bardzo szybko się znudzisz, a Twój zapał do treningów wygaśnie. Cały czas urozmaicaj treningi, a przynajmniej raz w tygodniu całkowicie zmień rodzaj ćwiczeń.

4. Pamiętajmy, że taniec też może być treningiem!

W klubie na Twoim osiedlu prowadzone są zajęcia z Zumby? Nie zastanawiaj się długo! Zumba to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spalanie kalorii. A może inny rodzaj tańca sprawi, że z uśmiechem ruszysz na parkiet? Próbuj tak długo, aż znajdziesz najlepszy możliwy wybór!

6. Odpoczynek też jest potrzebny!

Masz ambitne plany, chcesz jak najszybciej uzyskać wymarzoną formę, a trening sprawia Ci coraz większą przyjemność? To bardzo dobrze, ale nie możesz zapominać o odpoczynku. Przemęczenie organizmu nie doprowadzi Cię do ciała, o którym marzysz. Może też bardzo mocno odbić się na Twoim zdrowiu.

7. Kieruj się zasadą – nic na siłę!

Jeśli nie czujesz się najlepiej, dopada Cię przeziębienie albo odczuwasz silne przemęczenie, po prostu daruj sobie ćwiczenia. Plan treningowy nie musi być tylko sztywną rozpiską. Zdecydowanie więcej zyskasz na przełożeniu treningu na inny dzień niż próbowaniu za wszelką siłę udowodnić, że dasz radę. Oczywiście, nie wykorzystujmy tego zbyt często. Jeśli złe samopoczucie to po prostu lenistwo albo zły humor – ćwicz! Endorfiny od razu podniosą Cię na duchu.

Znasz już wszystkie sposoby, żeby pokochać ćwiczenia? To teraz wyłącz komputer i przebierz się w sportowe ubrania – trening czeka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]