Dlaczego warto uzupełniać organizm w elektrolity?

0
917
Elektrolity dla dzieci

Elektrolity to jony soli. Są niezwykle istotnym składnikiem płynów tkankowych, krwi oraz osocza, zapewniając prawidłową pracę całego organizmu i umożliwiając złożone procesy biochemiczne. Elektrolity dla dzieci w okresie wzmożonej nauki wspomagają pracę mózgu, ale są także niezbędne podczas biegunki lub odwodnienia. To niezbędny preparat, który zawsze warto mieć w swojej domowej apteczce.

Biegunka, alkohol, grypa żołądkowa

Obciążenie, jakim jest spożycie zbyt dużej dawki alkoholu, choroby układu trawiennego np. biegunka, grypa żołądkowa zmuszają do częstych wizyt w toalecie. Wymioty czy też biegunka to nic przyjemnego, jednak nie to jest najgorsze. Brak elektrolitów dla dzieci lub dorosłych odbija się na funkcjonowaniu organizmu, objawiając szereg negatywnych konsekwencji.

Elektrolity dla dzieci mogą okazać się niezbędne, jeśli uczeń ma przerwę w uczęszczaniu do szkoły. Jonolit w formie tabletek musujących zawiera elektrolity przeznaczone dla dzieci, które są niezbędne w czasie trwania nauki w szkole lub podczas uprawiania sportu w czasie lekcji WF-u. Potas wpływa na prawidłową pracę mięśni, a dodatkowo korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Profesor Jens C. Skou, wyróżniony nagrodą Nobla w 1997 roku, odkrył zasadę funkcjonowania  tzw. pomp sodowo-potasowych, dzięki którym działa układ nerwowy.  Elektrolity mają w nim kluczowe zadanie. Wpływają między innymi na sprawne myślenie, mówienie, rozumienie, widzenie, słyszenie, czucie. Dodatkowo oddziałują na zapamiętywanie i uczenie się, skurcz i rozkurcz mięśni, procesy zasypiania i budzenia się, a także refleks i koordynację ruchową. Elektrolity dla dzieci mogą znacząco poprawić działanie układu nerwowego.

Dlaczego w organizmie brakuje elektrolitów?

Biegunka czy wymioty nie są jedynymi sytuacjami, gdzie elektrolity zostają usunięte z organizmu. Zwiększony wysiłek umysłowy, wydzielanie potu w czasie zajęć sportowych i czas upałów równa się utrata elektrolitów. Dzieci są szczególnie narażone na odwodnienie i utratę tych cennych jonów, dlatego elektrolity dla dzieci powinny być dobrze znane przez rodziców, aby awaryjnie z nich skorzystać.

Jak przekonać malucha do częstego uzupełniania płynów?

Najważniejsza jest pomysłowość. Można spróbować wykorzystać wodę smakową. Najlepsze walory smakowe i odżywcze zapewni przygotowanie jej w kuchni. Tylko wtedy mamy 100% pewność co jest w środku i sprawujemy kontrolę nad witaminami. Kompoty, herbaty wzbogacone owocami, solą i innymi składnikami mogą być alternatywną opcją, gdy dziecko nie przepada za wodą smakową. Najprostszym rozwiązaniem jednak będzie zakup elektrolitów dla dzieci. Zaoszczędzimy czas, a producent pomyśli o składzie za nas. Elektrolity dla dzieci mogą okazać się niezawodnym sposobem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]