Dlaczego nie mogę schudnąć, czyli najczęstsze błędy podczas odchudzania

0
3780
Dlaczego nie mogę schudnąć, czyli najczęstsze błędy podczas odchudzania

Planujesz kolejny raz dietę i wzdragasz się na samą myśl o ponownych trudach, wyrzeczeniach i potężnej dawce stresu i frustracji? Najprawdopodobniej, a mówię to z nieomal stuprocentową dozą pewności popełniasz podstawowe błędy, które skutecznie zniechęcają cię do odchudzania, a także sprawiają, że nie przynosi ono trwałych efektów.

Kilka rad na start

Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko stan ciała, ale przede wszystkim umysłu. Jeśli wielokrotnie podejmowałaś / podejmowałeś próby zrzucenia nadwagi, a w efekcie końcowym nie schudłeś lub też zrzuciłeś, by na końcu drogi pojawił się efekt jo-jo, pewne jest, że źle podchodzisz do swojego odchudzania. Jasne jest również, iż popełniasz błędy, które koniecznie musisz wyeliminować jeśli chcesz, by dieta okazała się sukcesem.

Po pierwsze musisz się ruszać! Odchudzanie to nie tylko dieta, zwłaszcza ta restrykcyjna, ale przede wszystkim zbilansowane posiłki oraz ruch. Jak najwięcej ruchu. Jedz często, ale mniejsze porcje. Idealnie, jeśli jeść będziesz w odstępach 3-4 godzinnych. Wyrzuć przetwarzane pokarmy. Idealne dla Ciebie o Twojego organizmu są te, jak najmniej przetworzone.

Odrzuć słodycze. Nie musisz od razu zarzekać się definitywnie, że już nigdy, przenigdy (bo przecież wszystko jest dla ludzi), ale ogranicz ich ilość. Podobnie zrób w przypadku tłustych potraw.
Pamiętaj też o najważniejszym posiłku dnia – jedz syte śniadanie. I nie zapomnij o kolacji, jednak zjedz ją na co najmniej 3 godziny przed odpoczynkiem.

Toksyny precz!

Jeśli zamierzasz skutecznie zrzucić kilka kilogramów, pij dużo niegazowanej wody. Pij, pij i jeszcze raz pij – woda to Twój największy sojusznik. Po pierwsze zmniejszy się zapotrzebowanie na przekąski pomiędzy posiłkami głównymi, po drugie pozbędziesz się toksyn. Warto jednocześnie zastosować specjalne plastry służące do detoksykacji organizmu, które nakleja się na stopy. Poza skuteczną pomocą w odchudzaniu plastry korzystnie wpłyną na odporność organizmu oraz zredukowanie opuchnięć. To jednocześnie środek, który po skutecznym zastosowaniu podniesie poziom energii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]