Recepcje fryzjerskie – co wybrać do swojego salonu?

0
1207
Recepcje fryzjerskie

Przyjmowanie klientów w zakładzie fryzjerskim nie może odbywać się w drzwiach, dlatego też jednym z nieodłącznym elementów ich wyposażenia są recepcje fryzjerskie. To właśnie przy nich zasiada osoba odpowiedzialna za rejestrację nowych gości, którzy przychodzą po to, aby wyjść z piękniejszą fryzurą. Wydawać by się mogło, że recepcje fryzjerskie nie są zbyt istotnym elementem salonów, jednak ciężko wyobrazić sobie ich funkcjonowanie bez możliwości prowadzenia zapisów.

To miejsce, z którym klient ma styczność na wstępie. Co to oznacza? Recepcje powinny wyglądać nienagannie i być wizytówką firmy. A jak je wybrać do salonu, który metrażem nie grzeszy?

(Meble kosmetyczne – https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/)

Recepcje fryzjerskie w małych salonach

Recepcje fryzjerskie to bardzo ważne stanowisko. Niestety dla wielu właścicieli problemem może okazać się niezbyt duży metraż, jaki mają do dyspozycji, aby w ogóle stworzyć takie miejsce do przyjmowania klientów. Choćby nie wiadomo jakim to wyzwaniem było, trudno sobie wyobrazić jakikolwiek gabinet kosmetycznym, w którym nie byłoby strefy recepcyjnej. W takim razie, jak powinna ona wyglądać?

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-standardowe/ – fotele kosmetyczne standardowe)

Należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że klient wchodząc do salonu widzi w pierwszym momencie recepcje. Nie może więc dziwić fakt, że musi ona prezentować się niezwykle elegancko i współgrać z całym otoczeniem jednocześnie. Właściciel musi dołożyć wszelkich starań, aby prezentowała się ona nadzwyczaj dobrze. Chodzi tutaj o wywarcie pozytywnego, pierwszego wrażenia na kliencie.

(Szafki i pomocniki  – https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/szafki-i-pomocniki/)

Od tego, jak podziała ona na klienta zależy jego opinia o salonie. Recepcje fryzjerskie to także miejsca, gdzie spotyka on się z obsługą salonu. Recepcjonista powinien odznaczać się bardzo wysoką kulturą osobistą, uśmiechem i przede wszystkim życzliwością. W ten sposób można zapewnić usługobiorcy wymaganą przez niego uwagę. Odpowiednie zachowania mają bardzo duży wpływ na jego samopoczucie. Wysoka jakość obsługi gwarantuje nam, że klient wróci ponownie na modelowanie fryzury.

(Krzesła i taborety – https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/krzesla-i-taborety/)

Recepcje fryzjerskie – funkcjonalność i odpowiednia wielkość

Recepcja jest miejscem pracy osoby odpowiedzialnej za obsługę przybyłych do salonu fryzjerskiego gości. Dlatego też warto zadbać o to, aby pracowało jej się możliwie jak najbardziej komfortowo. To z kolei przełoży się na jej samopoczucie i satysfakcję z wykonywanego zawodu, co wpłynie w pozytywny sposób na ocenę salonu przez klientów. Recepcje fryzjerskie nie mogą być ciasne, muszą posiadać liczne przegródki i szuflady, w których będzie można sortować dokumenty.

Zbyt małe recepcje mogą sprawiać wrażenie niewielkiej przestrzeni, która odznacza się dodatkowo nieładem. Uporządkowanie dokumentów będzie problematyczne, co może sprawić, że część z nich się zniszczy lub zostanie zagubiona. Wybierając recepcje fryzjerską należy jednak wziąć pod uwagę wielkość salonu. Zbyt duża zabierze miejsce potrzebne do wykonywania pracy i będzie przytłaczać swoimi gabarytami.

Recepcje fryzjerskie i ich właściwe ustawienie

Recepcje fryzjerskie zazwyczaj są połączone z poczekalniami, dlatego niezwykle ważne jest, aby zajmowały stosunkowo niewiele miejsca, ale były przy tym wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Miejsce obsługi klienta dobrze ustawić tuż przy wejściu, aby przybyli goście od razu wiedzieli, gdzie powinni kierować się i nie czuli się zagubieni.

Ponadto recepcje powinny stanowić spójną całość z resztą aranżacji salonu fryzjerskiego. Dopasowując ją do stylu i wielkości kanapy oraz stołu w poczekalni, uzyska się ład, który podniesie renomę salonu. Dlatego też najlepiej jest kupować komplety mebli, aby nie mieć problemu z dobieraniem poszczególnych ich segmentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]