Na czym polega olejowa metoda oczyszczania twarzy

0
4289
Na czym polega olejowa metoda oczyszczania twarzy
Na czym polega olejowa metoda oczyszczania twarzy

Niemal każda kobieta marzy o tym, aby być posiadaczką idealnej cery. Choć w drogeriach jest mnóstwo kosmetyków, które zapewniają o tym, iż taki efekt da się osiągnąć, to jednak należy mieć również pewną wiedzę o pielęgnacji twarzy. Niewiele kobiet ma świadomość tego, jak bardzo duży wpływ na stan cery ma jej oczyszczanie oraz demakijaż. Dla osób jest to etap, do którego nie przykłada się dużej wagi, co jest naprawdę sporym błędem, który szkodzi cerze.

Podstawa to dogłębne oczyszczenie twarzy

Metod oczyszczania jest mnóstwo. Drogeryjne półki aż uginają się od żeli, mleczek, czy płynów do demakijażu. Jednak większość z tych preparatów nie tylko usuwa resztki makijażu, brud, czy sebum, ale również pozbawia skórę jej naturalnej bariery ochronnej. Dlatego też za doskonały sposób oczyszczania twarzy uznaje się olejową metodę oczyszczania twarzy. Warto zagłębić się w ten temat, aby dowiedzieć się na czym ona polega oraz dlaczego ma tak pozytywy wpływ na cerę.

Przewaga olejowego czyszczenia twarzy

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć, iż codzienne, regularne pozbawianie skóry jej warstwy ochronnej, przy pomocy chemicznych detergentów sprawia, iż staje się ona słabsza i przesuszona, a co za tym idzie zdecydowanie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i stanów zapalnych. Sposób oczyszczania twarzy metodą olejową odbywa się zgodnie z zasadą, która mówi, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Dlatego też oleje doskonale radzą sobie nawet z mocnymi zanieczyszczeniami, czy wodoodpornym makijażem.

Poprawa stanu cery z całą pewnością nie nastąpi od razu, w ciągu kilku dni. Do oczyszczania twarzy tą metodą potrzebny będzie odpowiedni olej. Można go przygotować samodzielnie, odpowiednio łącząc poszczególne oleje w zalecanych proporcjach, lub też można zakupić gotowy produkt. Przede wszystkim należy dostosować olej do swojej cery. W przypadku takiej, która wykazuje skłonności do zapychania, koniecznie należy wybrać olej, który nie będzie pogarszał stanu cery. Należy zatem unikać mieszanek olejowych, które miałyby oleje ciężkie, zapychające, a także domieszki różnych chemicznych substancji, które mogą zapychać. Dobór odpowiedniego olejku do typu cery jest kluczowy do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Olejowe oczyszczanie jest dobre dla cery każdego typu

Cera sucha, która nie wykazuje skłonności do zapychania porów prawdopodobnie będzie dobrze tolerowała olej ze słodkich migdałów, czy kiełków pszenicy. W przypadku cery bardzo suchej, również niepodatnej na zapychanie poleca się takie olejki, jak arganowy, olej z awokado, czy makadamia. Cera mieszana z całą pewnością polubi olej jojoba, czy olej z pestek winogron.

Stwórz z tego rytuał

Mając odpowiedni olejek do oczyszczania twarzy, warto zwrócić uwagę na to, jak go aplikować by wykorzystać maksymalną siłę jego działania.

Zabieg należy rozpocząć od dokładnego umycia rąk, aby nie było na nich zanieczyszczeń i  bakterii. Nanosimy na twarz, roztartą wcześniej w dłoniach, odpowiednią ilość olejku i wmasowujemy go w twarz. Zwilżamy dłonie, masujemy twarz i wówczas powstaje emulsja. Na masaż poświęcamy około 1-2 minuty. Później należy dokładnie zmyć wszystko letnią wodą. Oczyszczoną w ten sposób twarz można jeszcze potraktować delikatnym płynem do demakijażu, a później tonikiem, aby przywrócić skórze odpowiednie ph.

Wiele kobiet, które wybrały tę metodę nie wyobraża sobie powrotu do oczyszczania drogeryjnymi kosmetykami. Regularne stosowanie tej metody pozwala cieszyć się zdrową i promienną cerą bez skaz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]