Dieta kapuściana to szybki sposób na schudnięcie!

0
3795
Dieta kapuściana to szybki sposób na schudnięcie!
Dieta kapuściana to szybki sposób na schudnięcie!

Dieta kapuściana bez wątpienia daje spektakularne efekty w postaci szybkiego zrzucenia dużej ilości kilogramów. Jeśli ktoś nas zapyta, jak szybko schudnąć, śmiało możemy odpowiedzieć, że stosowanie diety kapuścianej jest najlepszym sposobem. Odchudzanie na diecie kapuścianej nie jest proste, ponieważ podstawą całej diety jest zupa kapuściana. Trzeba brać pod uwagę to, że na dietę kapuścianą mogą przejść tylko osoby, które kapustę lubią, ponieważ w przeciwnym wypadku skończy się to szybkim zarzuceniem diety. Oczywiście, należy również ostrzec, że odchudzanie kapustą jest kontrowersyjne. Dietę kapuścianą można przypisać do kategorii cud diet, ponieważ efekty są szybkie, ale równie szybko (o ile nie wdrożymy mądrego i przede wszystkim zdrowego jadłospisu) te kilogramy wracają. Ta dieta odchudzająca jest idealna dla osób, które za tydzień wybierają się na imprezę rodzinną, bądź inny bal, i chcą szybko schudnąć.

Oczyszczająca dieta odchudzająca

Odchudzanie na kapuście jest skuteczne, ponieważ podczas diety kapuścianej dostarczane jest organizmowi bardzo mała ilość kalorii. Z tego powodu, zalecane jest unikanie wszelkich aktywności. Może nam zabraknąć sił bądź, co gorsza, możemy zemdleć podczas wykonywania zbyt wymagających ćwiczeń. Charakterystyczną cechą diety kapuścianej jest również to, że jest wyjątkowo monotonna, chociaż to akurat bardzo łatwo się domyślić. Ogromną zaletą tej diety odchudzającej jest to, że razem z kilogramami ubędzie nam toksyn. Kapusta ma zbawienny wpływ na nasze jelita, dlatego też podczas odchudzania pozbywamy się dużej ilości złogów, szkodliwych substancji, a dodatkowo przyspieszamy metabolizm. Jednak najważniejszym skutkiem ubocznym diety jest szybki spadek wagi. A właśnie o to nam chodzi! Jak wygląda tydzień z dietą kapuścianą?

Dieta kapuściana – podstawowe zasady

Najważniejszą zasadą podczas tej diety jest nieprzekraczalny termin 7 dni. Dieta kapuściana jest zbyt jednolita by trzymać się jej wytycznych dłużej niż tydzień. Dłuższe stosowanie diety może spowodować poważne ubytki w mikroelementach. Podstawowym daniem, jest zupa kapuściana, którą można spożywać w nieograniczonych ilościach. Jeśli zasmakuje nam potrawka z kapusty, będziemy wniebowzięci! Należy pamiętać, że podczas pierwszych trzech dni diety należy jeść wyłącznie zupę z kapusty. Można dobrać owoc bądź inne warzywo do posiłku, jeśli mamy na to ochotę. Po czwartym dniu dołączamy koktajl bananowy na bazie mleka. Dopiero pod koniec diety możemy wprowadzić nieduże ilości mięsa bądź ryby. Jeśli chcemy wyjść z diety bez efektu jo-jo, należy przez kolejny tydzień utrzymywać jadłospis z ostatniego dnia diety.

Co pijemy podczas diety kapuścianej?

Jak maksymalnie wykorzystać dietę? Najlepiej jest wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody. Nauczmy się pić codziennie minimum dwa litry wody, dodatkowo uzupełniając to naparami z ziół i świeżymi sokami (sklepowe soki mają w sobie zbyt dużo cukru, dlatego nie wolno ich pić podczas diety). Napary z ziół wspomogą oczyszczanie i przyspieszą przemianę materii przez co nasze efekty będą dużo lepsze. Zioła należy dobrać wedle naszych potrzeb, ponieważ są świetnym elementem uzupełniającym dietę. Możemy nimi podkręcić metabolizm, dostarczyć minerałów, oczyścić organizm lub dodać sobie energii. W szczególności polecana jest Yerba Mate, która zapewnia mnóstwo energii i dostarcza dużą ilość minerałów, czyli to, co będziemy potrzebować podczas naszej diety.

[Głosów:2    Średnia:5/5]