Na co działa smalec gęsi?

0
601
Na co działa smalec gęsi

Smalec gęsi niegdyś znajdował zastosowanie w medycynie ludowej, dziś natomiast może działać wspomagająco w leczeniu na przykład przeziębienia czy grypy. Zawiera sporo cennych składników odżywczych, jednak nie powinien stanowić elementu naszej codziennej diety, głównie ze względu na sporą ilość tłuszczu, jaką zawiera. Jakie są właściwości smalcu z gęsi? Kiedy warto po niego sięgnąć?

Co kryje w sobie smalec z gęsi?

Smalec z gęsi jest źródłem wielu witamin oraz składników odżywczych. Zawiera bowiem spore ilości:

  • witamin z grupy B,
  • witaminy A,
  • witaminy D,
  • witaminy E,
  • fosforu,
  • magnezu,
  • żelaza.

Jednocześnie należy pamiętać, że smalec ten zawiera spore ilości tłuszczu i ma niską temperaturę topnienia, zatem nie powinien służyć na przykład do smażenia potraw. Należy unikać go w kuchni, jednak idealnie sprawdzi się w leczeniu różnego typu dolegliwości bólowych, stanów zapalnych czy przeziębienia.

Zastosowanie smalcu z gęsi w medycynie naturalnej

Smalec gęsi sadełkowy od wieków stosowany był w medycynie ludowej, głównie słowiańskiej. Doceniano przede wszystkim jego właściwości rozgrzewające, stąd tak chętnie wykorzystywany był do leczenia przeziębienia i grypy. Balsam z sadła gęsi wystarczy wcierać w okolice karku czy nosa, tak aby przynieść sobie ulgę. Sprawdzi się on również w leczeniu różnego typu dolegliwości o charakterze reumatycznym. Bóle stawów, barków, kolan czy bioder można zniwelować dzięki regularnemu stosowaniu smalcu z gęsi. Poprawia on mikrokrążenie, pomagając uporać się także ze zmianami o charakterze skórnym. Smalec gęsi sadełkowy warto stosować również w różnego rodzaju stanach zapalnych. Jest on również przydatny osobom, które dbają o swoją skórę, gdyż posiada doskonałe właściwości nawilżające.

Gdzie kupić smalec z gęsi?

Właściwości smalcu gęsiego sprawiają, że staje się on pożądanym produktem wśród konsumentów. Niemniej jednak nie znajdziemy go w markecie spożywczym i pomimo prozdrowotnych właściwości, nie kupimy go również w aptece. Możemy natomiast nabyć go w dobrych sklepach stacjonarnych oraz internetowych- produkt dostępny jest między innymi tutaj: https://smakitucholi.sklep.pl/smalec-gesi-sadelkowy. Warto zaopatrzyć się w niego jeszcze przed sezonem przeziębieniowym, w którym często dają o sobie znać także liczne stany zapalne czy choroby stawów. Smalec z gęsi nie jest co prawda produktem leczniczym, jednak regularnie stosowany pomaga uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, jednocześnie będąc w pełni naturalną alternatywą dla produktów sztucznych, pełnych chemicznych dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]