Nowoczesna rekonstrukcja uzębienia – implanty zębowe

0
2774
Nowoczesna rekonstrukcja uzębienia - implanty zębowe

Piękny, szeroki uśmiech to marzenie każdego z nas. Niestety życie czasem płata figle i nasze uzębienie wymaga rekonstrukcji. Kiedy zwykła plomba to za mało, można pokusić się o zastosowanie implantów.

Nowoczesne implanty wyglądem i jakością do złudzenia przypominają naturalne zęby. Ich kolor i kształt jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta.

Wielu pacjentów mylnie sądzi, że decydując się na założenie implantu, będą musieli długi czas chodzić z miejscem po zębie, lub – co gorsze – z brakiem uzębienia w połowie szczęki, a w szczególnych sytuacjach w całej. Tymczasem wstawienie implantu trwa dziś krócej niż zaplombowanie zęba. Szacuje się, że czas potrzebny na jeden implant to około kwadransa, a w czasie jednego zabiegu możliwe jest założenie do dziesięciu implantów. Oczywiście procedura jest całkowicie bezbolesna dla pacjenta. W celu uniknięcia bólu stosuje się znieczulenie miejscowe, takie samo, jak przy standardowym leczeniu zębów. W pojedynczych przypadkach możliwa jest implantacja w dniu usunięcia zęba. O warunkach zastosowania takiego, a nie innego rozwiązania decyduje stomatolog.

Mimo iż wstawienie implantu można porównać do zabiegu kosmetycznego, to bezpośrednio po zabiegu trzeba ściśle przestrzegać zaleceń lekarzy. W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, gorących potraw. Należy przyjmować przepisany przez lekarza antybiotyk, często płukać usta płynem bakteriobójczym. W ciągu tygodnia po implementacji należy unikać znacznego wysiłku fizycznego związanego z dźwiganiem, starać się jeść drugą stroną jamy ustnej, zrezygnować z wizyt w saunie, unikać palenia papierosów i spożywania alkoholu. Jeśli z implantem nie dzieje się nic złego, po dwóch tygodniach od wszczepienia go można wrócić do pełnej aktywności fizycznej.

Nie ma górnej granicy wieku pacjenta, któremu można wstawić implant. Lekarze stawiają natomiast dolną granicę wieku. Implantów nie wstawia się osobom, które nie ukończyły 20 lat, a w przypadku zębów przednich nawet 25. Dopiero w tym wieku zostaje ostatecznie zakończony rozwój kostny człowieka.

O implanty należy dbać tak samo, jak o naturalne zęby. Ich szczotkowanie dwa razy dziennie oraz stosowanie nici dentystycznych to absolutne minimum. Mimo iż sztuczny ząb nie jest narażony na ryzyko próchnicy, może się na nim odkładać kamień nazębny, który w konsekwencji może doprowadzić do stanu zapalnego dziąseł, odsłonięcia korzenia implantu, a nawet jego utraty. Zaleca się kontrolne wizyty u stomatologa raz na pół roku.

Wstawienie implantu to decyzja na całe życie. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że przy zachowaniu zaleceń lekarza stomatologa, będziemy mieć zawsze piękne uzębienie. Dlatego wybierając taką metodę rekonstrukcji zębów, trzeba postawić na sprawdzony, renomowany gabinet, oferujący implanty najwyższej jakości. Dobrym wyborem jest gabinet stomatologiczny Wrocław – www.dentalcity.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]