Zdrowy niemowlak na spacerze

0
3161
Zdrowy niemowlak na spacerze

Spacery z malutkim dzieckiem są nieodłączną częścią dnia. Maluch powinien przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. Gorsza pogoda czy niższa temperatura nie powinny być powodem, dla którego rodzice zrezygnują ze spaceru. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to odpowiedni strój malucha i dbanie o jego komfort termiczny.

Wózek na spacer

Niemowlaki do momentu, którym zaczną samodzielnie siadać wozi się w gondoli. Jest to wózek, który dzięki swojej budowie chroni dziecko przed zimnem i przed wiatrem. Niestety gondola dość szybko staje się bezużyteczna, dlatego warto przemyśleć zakup wielofunkcyjnej spacerówki, która posłuży dziecku od narodzin do nawet 3go roku życia. W wyborze odpowiedniego modelu może pomóc ranking wózków spacerowych, w którym można porównać najpopularniejsze modele i zapoznać się z opiniami osób, które już zdecydowały się na zakup.

Przydatne akcesoria

Podczas spaceru przydać może się torba termiczna na butelki i pojemniczki z pokarmem dla dzieci. Termoizolacyjne opakowanie pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę posiłku. Przydać może się też parasolka do wózka, która ochroni przed dużym słońcem. Na deszczowe dni warto kupić folię przeciwdeszczową. Dzieci bardzo często chorują, dlatego termometr dla niemowlaka powinien być w każdym domu, aby w razie niepokojących objawów, np. po spacerze, można było od razu sprawdzić, czy maluch nie ma gorączki.

Jak ubrać dziecko?

Ekspert sklepu Hulahop.pl przypomina, że podczas spaceru, bez względu na porę roku i pogodę, najważniejszy jest komfort termiczny dziecka. Ubranka dobrane odpowiednio do pogody pomogą ten komfort zapewnić. Najlepiej ubierać dziecko na cebulkę, by w razie potrzeby móc szybko zdjąć lub założyć daną warstwę ubrań. Nie wolno przesadzać i ubierać malucha zbyt grubo. W zimne dni trzeba pamiętać o czapeczce i kocyku do wózka. Dobry sklep z artykułami dziecięcymi ma szeroką ofertę produktów, na każdą pogodę i porę roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]