Czysta i lśniąca cera to ideał, do którego dąży każdy z nas. Niestety niewiele osób może pochwalić się naturalnie gładką i pozbawioną wyprysków i zmarszczek skórą, w efekcie czego większość ludzi toczy mniej lub bardziej nierówną walkę z niedoskonałościami. Jednym z największych sprzymierzeńców w tej bitwie jest oczyszczanie wodorowe, nowatorska metoda, podbijająca szturmem salony urody i gabinety medycyny estetycznej. Co warto wiedzieć o tym zabiegu, jak on wygląda i dla kogo jest przeznaczony?
Na czym polega oczyszczanie wodorowe?
Nazwa zabiegu daje pewne wyobrażenie o tym, w jakim celu się go stosuje i co jest jego głównym składnikiem. Oczyszczanie wodorowe to nic innego, jak wprowadzenie w głębsze warstwy skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które wiążą wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się skóry, utratę jędrności i napięcia skóry, a także jej nierównomierny koloryt. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a ze względu na sposób działania, efektów można spodziewać się praktycznie od razu. Oczyszczanie twarzy przy użyciu tej metody odbywa się dzięki możliwości wprowadzenia pod dużym ciśnieniem wody wzbogaconej o wodór, będący najmniejszym pierwiastkiem, pod skórę. Ze względu na swoją mikroskopijną wielkość, jest w stanie wnikać w poziom komórkowy struktury skóry, hamując w ten sposób procesy starzenia, ale także rozluźniając mięśnie i za pomocą elektroporacji, staje się naturalną i bezbolesną formą mezoterapii.
Jakich efektów spodziewać się po zabiegu oczyszczania wodorowego?
Technologia oczyszczania twarzy za pomocą aktywnego wodoru daje natychmiastowe i widoczne efekty. Ze względu na głębokie wejście w strukturę skóry, staje się ona dogłębnie oczyszczona, co przekłada się bezpośrednio na znaczące zmniejszenie trądziku i innych niedoskonałości, takich jak zaskórniki czy wypryski. Oczyszczanie wodorowe ma także zbawienny wpływ na redukcję ilości sebum, produkowanego przez skórę, które jest prawdziwym utrapieniem osób o skłonnościach do przetłuszczania się cery. Wśród innych korzyści, wynikających z zabiegu można wymienić wyeliminowanie wolnych rodników, czyli w efekcie opóźnienie i redukcję procesów starzenia się, poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej gęstości i wyrównanie kolorytu. Działanie oczyszczające dotyczy porów oraz złuszczenie martwego naskórka. Rezultatem dobrze wykonanego zabiegu jest także redukcja przebarwień i stanów zapalnych skóry, a także wzrost metabolizmu skóry i stymulację procesu odnowy włókien kolagenowych.
Komu polecane jest oczyszczanie wodorowe?
Ze względu na swoje dobroczynne działanie i nieinwazyjny charakter, oczyszczanie wodorowe polecane jest osobom w każdym wieku, a także każdej płci. Zalecany jest osobom, które borykają się z nadprodukcją sebum, typową dla cery tłustej i trądzikowej, każdemu, kto ma kłopot z nawracającymi niedoskonałościami w postaci rozszerzonych porów i zaskórników. Ze względu na usuwanie wolnych rodników, zabieg oczyszczania twarzy wodorem polecany jest osobom, które zauważyły u siebie oznaki przedwczesnego starzenia, o zmęczonej cerze pozbawionej blasku. Warto podkreślić, że jest to metoda na tyle bezinwazyjna, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu również u osób o cerze wrażliwej, naczynkowej, czy też skłonnej do podrażnień, gdyż zabieg wodorem zmniejsza stany zapalne. Podobnie jak praktycznie każdy zabieg w salonie urody, również zabieg oczyszczania wodorowego ma pewne przeciwwskazania. Choroby skóry, ciąża lub okres karmienia piersią, a także metalowe implanty lub rozrusznik serca niestety nie pozwalają na wprowadzenie wodoru pod skórę. Z wizyty w salonie kosmetycznym zrezygnować należy również wtedy, gdy mamy do czynienia z zaawansowanymi chorobami, takimi jak epilepsja, nowotwór czy cukrzyca, a także w przypadku nadwrażliwości elektromagnetycznej.