Siłownia dla kobiet. Stawiamy pierwsze kroki!

0
2154

Potrafią onieśmielić oraz zawstydzić niejednego mężczyznę, wyciskając ciężar, który panowie podnoszą z dużym wysiłkiem. Zachwycają pięknie wymodelowanym ciałem i delikatnie umięśnioną sylwetką. Kobieta na siłowni nie jest już dzisiaj wybrykiem natury. Obserwując kluby fitness, można uznać, że jest to miejsce, w którym spotkamy tak samo dużo pań, jak panów. Nie jest to już tylko moda na bycie fit, coraz częściej to świadomy wybór zdrowego stylu życia, którego składnikami są zbilansowana dieta i trening.

Obecnie łatwiej jest kobietom zacząć trenować na siłowni. Nie czują się tam odosobnione, są wśród innych pań, a często mogą skorzystać z pomocy trenera nie tylko mężczyzny, ale też kobiety. Także oferta treningowa i maszyny są dostosowane do potrzeb i preferencji klientów płci żeńskiej. Klub fitness w Poznaniu i innych dużych miastach to doskonałe miejsce, aby zmienić swoje nawyki i styl życia na zdrowszy i bardziej aktywny.

Jak przełamać nieśmiałość?

Wciąż trudno jest zrobić ten pierwszy krok kobietom nieśmiałym, z niskim poziomem poczucia własnej wartości. Postrzegają klub fitness w Poznaniu i siłownię jako miejsce jedynie dla mężczyzn, środowisko nie dla nich, w którym nie będą czuły się dobrze i komfortowo. Wynika to nierzadko z braku umiejętności ćwiczenia na specjalistycznym sprzęcie, a także pokazaniem nieznanym im osobom swoich niedoskonałości.

Aby uwolnić się od tych przekonań hamujących Cię w dążeniu do celu, musisz zrozumieć, że na siłowni ćwiczą osoby, które podobnie jak Ty mają wyznaczony cel, są skoncentrowane na jego osiągnięciu. Nie jest dla nich zaskoczeniem, kiedy pojawia się nowa osoba z kilkoma kilogramami za dużo, ponieważ oni również mają świadomość swoich niedoskonałości. Decyzja o pójściu na siłownię budzi raczej podziw, nie każdy ma w sobie na tyle dużo motywacji, aby kupić karnet na siłownię i zadbać o swoje ciało i dobre samopoczucie. Jeżeli nadal masz wątpliwości, to powinnaś wiedzieć, że kobieta na siłowni budzi podziw wśród innych ćwiczących. Chcąc przełamać swój strach, możesz na zabrać na trening przyjaciółkę lub partnera. Z bliską Ci osobą z pewnością poczujesz się pewniejsza siebie i pomoże Ci to przełamać pierwsze lody.

Nie bój się pytać, poproś o pomoc

Klub fitness w Poznaniu to miejsce, w którym ćwiczą nie tylko zaawansowani i osoby doświadczone. Każdy kiedyś zaczyna i podobnie jak Ty potrzebuje dobrych rad i wskazówek, jak ułożyć plan treningowy i korzystać z poszczególnych sprzętów. W klubie Niku.pl masz możliwość rozmowy z trenerem, który pokaże Ci, jak powinnaś ćwiczyć, z których maszyn korzystać i jak dopasować ćwiczenia do postawionych sobie celów. To osoba, która jest do Twojej dyspozycji i na pewno nie odmówi Ci pomocy.

Dla początkujących dobrą opcją jest trening personalny. Klub fitness w Poznaniu również ma go w swojej ofercie. Trener ułoży dla Ciebie indywidualny plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb, możliwości i celów. Będzie również Twoim motywatorem, co na pewno odgrywa ważną rolę przy pierwszych treningach. Oprócz planu otrzymasz od niego wskazówki dotyczące diety, która w połączeniu z odpowiednim treningiem pozwoli Ci cieszyć się efektami po upływie znacznie krótszego czasu.

Czy wciąż masz wątpliwości i obawiasz się swojej pierwszej wizyty na siłowni? Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, to pozbyć się przekonań, że jest to miejsce tylko dla mężczyzn, w którym nie ma miejsca dla niedoświadczonych kobiet. Jest zupełnie inaczej, ale przekonasz się tylko wtedy, kiedy zdecydujesz się na pierwszy trening. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]