Tai Chi – Chińska sztuka spokoju

0
1821

Azjatyckie sztuki walki mają do siebie to, że liczy się w nich droga a nie sam cel. W erze sportu presji zdobywania punktów jest to pogląd, który wielokrotnie gdzieś przepada, wyciągamy więc poszczególne elementy, które są widowiskowe, zabijający przy sztukę.

Każdą sztukę najlepiej będzie zacząć trenować pod okiem trenera, może on nazywać się na różne sposoby w zależności od kraju pochodzenia danej dyscypliny, ostatecznie jednak sprowadza się to do tego samego. Chińczycy szlifują wszystkie swoje umiejętności waleczne poprzez dokładne powtarzanie określonych form. Pamięć mięśniowa powoduje, że w trakcie sparingu lub realnego zagrożenia nasze ciało potrafi zareagować automatycznie. Trening tai chi należy także jest treningiem sztuk walki, opierającym się co prawda bardziej na koordynacji ciała i umysłu poprzez odpowiednią korelację wdechów i wydechów z odpowiednimi ruchami ciała. Kiedy nasz mentor nauczy nas zrozumienia danych form wtedy śmiało możemy próbować treningu w samotności w domowym zaciszu.

Chi kung, ćwiczenia w domu możemy stosować codziennie rano jako rozruch naszego ciała. Chi kung łączy ze sobą medytację oraz ćwiczenia fizyczne, dzięki czemu mówi się o tym jako sposobie dbania o zdrowie. Szkoła tai chi warszawa guangfu.pl jest jedną z takich szkół w stolicy, którą warto polecić każdemu niezależnie od stopnia zaawansowania. Ćwiczenia tai chi najlepiej wykonywać systematycznie, dzięki temu będzie nam łatwiej osiągnąć większe zrozumienie po co wykonujemy dane sekwencje ruchów. Z początku wiele rzeczy wydaje się bardzo dziwnych, nic bardziej mylnego. Wszystkie ruchy są oparte o wiedzę i doświadczenia ludzi, którzy zjedli zęby na rozwijaniu tych umiejętności. Dzięki powyższemu stanowi rzeczy mamy pewność, że jeśli nasz nauczyciel został nominowany na dane stanowisko przez swojego mentora, to będzie prowadził nasz rozwój najlepiej jak tylko umie. Niekiedy decyzje dla ucznia wydają się niezrozumiałe i błędne, natomiast to też jest błędne rozumowanie. Czasami, żeby dotrzeć do kogoś trzeba obrać inną drogę, żeby pozwolić mu zrozumieć co jest mu potrzebne do przejścia na wyższy etap.

Trening tai chi to z pewnością dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która niekoniecznie chce sprawdzać swoje umiejętności w warunkach bojowych a jednocześnie robić coś więcej niż medytacja i yoga. Najważniejsze to oczywiście zachować otwarty umysł. Wyłącznie, kiedy nie zamykamy się na to co podpowiada na nasze doświadczenie, będziemy mogli rozwinąć się szybciej. Kto wie, może w przyszłości nawet zostać nauczycielem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]