Te 5 rzeczy to siedliska zarazków w naszych domach

0
1782
Te 5 rzeczy to siedliska zarazków w naszych domach

Sprzątamy nasze domy i mieszkania po to, aby były czyste i pachnące oraz po to, aby czuć się w nich jak najlepiej. Czyścimy regały, stoły, blaty kuchenne, kredensy, zlewy, prysznice i wanny oraz podłogi. Wydaje się nam, że wszystko uprzątnęliśmy jak należy i nasz dom wysprzątany jest na piątkę. Czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o czymś? Pamiętacie to powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach? A czy przypadkiem nie pominęliście takich dość oczywistych-nieoczywistych rzeczy i miejsc? Oto pięć rzeczy, które są siedliskiem zarazków w naszych domach. Jesteście ciekawi co to?

Klamki

Czy podczas sobotniego sprzątania domu pamiętacie o czyszczeniu klamek? Ups… Bardzo często pomijamy ten element naszych domów podczas odkurzania. Najczęściej wynika to z faktu, że nie jesteśmy świadomi ile brudu i bakterii skrywa się na tym niepozornym elemencie drzwi. Tymczasem to poważny błąd. Dotykane przez nas i naszych gości są znakomitym miejscem do roznoszenia wszelkiego rodzaju niechcianych rzeczy na inne przedmioty. Wystarczy zastanowić się ile razy dziennie dotykamy klamki, aby od razu wziąć wilgotną ściereczkę i je poprzecierać.

Telefon

Na miejscu drugim umieściliśmy telefon. Większość z nas nie może się dziś bez niego obejść. Wystarczy zastanowić się ile razy w ciągu doby go dotykami, ile razy przesuwamy palcem po ekranie monitora, aby włączył się alarm w naszej głowie! Nasze palce zostawiają na nim brud oraz różne zarazki, które przenieśliśmy na dłoniach z łazienki czy komunikacji miejskiej. Nie zapominajmy więc o jego regularnym czyszczeniu. Wystarczy ściereczka z mikrofibry i delikatne przetarcie ekranu. Zaleca się także stosowanie specjalnym preparatów dedykowanych czyszczeniu powierzchni ekranów.

Klawiatura naszego komputera, laptopa lub tabletu

Żyjemy w nowoczesnym świecie, w którym laptop, komputer czy tablet to nieodłączny element naszej rzeczywistości i środowiska pracy. Pracujemy na nich oraz korzystamy z nich w wolnym czasie. Dotykamy ich klawiatury praktycznie przez cały czas. Warto tutaj pomyśleć nad tym, co może skrywać się w zakamarkach klawiatury. A są to m.in.: kurz, brud, bakterie, martwy naskórek, resztki chipsów czy innego rodzaju jedzenia spożywanego przez ekranem oraz nawet włosy! Jak więc widzicie choć komputer na to nie wygląda jego klawiatura może stać się prawdziwym siedliskiem brudu i bakterii. Stąd regularnie trzeba ją czyścić ściereczką z mikrofibry, można stosować specjalne preparaty służące do utrzymania w czystości klawiatur oraz w przypadku klawiatur komputerów stacjonarnych można po prostu odwrócić klawiaturę do góry nogami i pozbyć się brudu.

Poduszka

Codziennie wieczorem kładziemy na niej głowę i śpimy. A czy zdawaliście sobie sprawę, że zaniedbana jest siedliskiem bakterii i roztoczy? Dlatego wskazane jest regularne pranie zarówno poszewki jak i poduszki oraz jej wietrzenie na świeżym powietrzu.

Pilot do telewizora

Ręka w górę kto ostatnio czyścił pilot do telewizora? Bo tak moi drodzy, pilot do telewizora to prawdziwy brudasek. Zbiera się tu brud, kurz, w trakcie filmowych seansów zostawiamy na nim resztki jedzenia. Wszystko to jest pożywką dla bakterii. A wystarczy delikatnie zwilżona ściereczka z mikrofibry i wszystko jest jak należy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]