Urodowe sekrety Koreanek

0
4498
Urodowe sekrety Koreanek
Urodowe sekrety Koreanek

Każda kobieta marzy o idealnej cerze. Taką bez wątpienia mogą poszczycić się Koreanki, których cera jest nie tylko piękna, zadbana, świetlista, ale również wygląda znacznie młodziej. Wiele kobiet w Europie dbanie o cerę traktuje jako przykry obowiązek, zaś szczególną uwagę zwraca się na kosmetyki do makijażu oraz maskowanie niedoskonałości. Koreanki podchodzą do tej sprawy zupełnie inaczej, dbanie o cerę sprawia im przyjemność i jest znacznie ważniejsze niż maskowanie niedoskonałości makijażem.

Lepszy skład azjatyckich kosmetyków

Koreanki czerpią radość z pielęgnacji, dlatego też tamtejsze kosmetyki znacznie różnią się od tych, które spotykamy na półkach drogerii w Europie. Kosmetyki azjatyckie mają nie tylko znacznie lepsze składy, ale również ciekawe i miłe dla oka opakowania, które aż zachęcają do sięgnięcia po dany kosmetyk.

Podstawą jest dokładny demakijaż

Podstawą pielęgnacji Azjatek jest przede wszystkim staranny demakijaż oraz oczyszczanie twarzy. Doskonale sprawdzają się w tej roli takie kosmetyki, jak olejek myjący. Należy dokładnie rozprowadzić go na twarzy, a później zwilżonymi dłońmi wykonać masaż twarzy. Powstała w ten sposób emulsja doskonale poradzi sobie z usunięciem brudu, sebum. Później wystarczy to spłukać ciepłą wodą. Kolejny etap oczyszczania opiera się na użyciu pianki bądź żelu, które zazwyczaj są wzbogacone w składniki odżywcze. Taką piankę, bądź żel należy również później spłukać ciepłą wodą.

Złuszczanie skóry minimum raz na dwa tygodnie

Następny krok, jest to złuszczanie. Jednak nie wykonujemy go codziennie. Odpowiednia częstotliwość to dwa razy w tygodniu, choć w tym przypadku należy również być czujnym na potrzeby swojej skóry. Azjatyckie peelingi jednak mogą w razie potrzeby być wykonywane codziennie. Są one bowiem znacznie delikatniejsze aniżeli te dostępne w Europie.

Zainwestuj w odpowiedni tonik

Krokiem, którego absolutnie nie można pominąć jest zastosowanie toniku, który ma przede wszystkim przywrócić skórze odpowiednie ph. Dalsze etapy pielęgnacji opierają się już na aplikacji odżywczych kosmetyków. Koreanki wiedzą, jak ważne jest nawodnienie skóry. Najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu esencja, którą nakładamy na wilgotną skórę. Esencje wykazują ukierunkowane działanie oraz zawierają substancje aktywne.

Maska albo krem nawilżający

Etapem, który stosują niektóre Koreanki jest nałożenie maski w płachcie. Jest mnóstwo tego typu masek, które mają różne właściwości, jednak aby mogły one zadziałać muszą być aplikowane przynajmniej na około pół godziny. Jeśli ktoś nie stosuje maski, to następnym krokiem jest krem nawilżający. Azjatki przywiązują ogromną wagę do tego, aby krem był wyklepywany, pod żadnym pozorem nie można go wcierać. Następny i już ostatni krok to nałożenie kremu pod oczy.

Regularność w pielęgnacji

Pomimo, iż taka wieloetapowa pielęgnacja na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo czasochłonna i męcząca, to jednak jest to błędne wrażenie. Na taką kompleksową pielęgnację wystarczy poświęcić około 10 minut dziennie, a efekty regularnego stosowania się do takiej pielęgnacji z całą pewnością będą zaskakująco dobre. Nie można oczekiwać efektów od razu, ponieważ kluczem jest regularność oraz powtarzalność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]