Jak wybrać fotel dla seniora, fotel geriatryczny?

0
1103

Fotele geriatryczne, określane również jako fotele dla seniora, w rzeczywistości wykorzystywane są przez osoby w różnym wieku, które wymagają stałej opieki ze względu na ograniczoną sprawność, różnego rodzaju schorzenia, bóle stawów i kręgosłupa. Tego typu meble medyczne łączą w sobie cechy wygodnego, tradycyjnego mebla oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki licznym możliwościom regulacji można dopasować tego typu fotel do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jak wybrać odpowiedni fotel geriatryczny? Czym różnią się fotele dla seniora?

Fotel rehabilitacyjny geriatryczny – najważniejsze informacje

Fotele geriatryczne najczęściej można spotkać w domach opieki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu mebel zakupić do domu. Jest to świetne rozwiązanie, które z pewnością ułatwi siadanie i wstawanie, a także umożliwi przyjęcie wygodnej pozycji w ciągu dnia, poza łóżkiem. Dzięki różnym opcjom regulacji, fotele dla seniorów pozwalają odciążyć stawy i mięśnie, co ma znaczenie także w przypadku osób, które doznały różnego rodzaju urazów.

Fotele geriatryczne dostępne są przede wszystkim w sklepach medycznych, ale spotkać je można również w sklepach meblowych. Zanim jednak skusi nas wyjątkowo atrakcyjna cenowo oferta, warto sprawdzić, jakie funkcje posiada dany fotel i czy na pewno będzie odpowiadał naszym potrzebom. Wysoką jakością wyróżniają się bez wątpienia fotele dla seniora ze sklepu innow.pl. Warto zatem przyjrzeć się szczególnie ofertom specjalistycznych sklepów.

Jak wybrać fotel dla seniora?

Przede wszystkim, aby fotel geriatryczny spełniał swoją funkcję, musi mieć szeroki zakres regulacji, gdyż każda osoba może mieć inne potrzeby dotyczące optymalnego ułożenia ciała. Standardowo meble tego typu posiadają takie funkcje, jak:

– odchylane oparcie,

– regulowane podłokietniki i podnóżek.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zwrotność fotela, gdyż niejednokrotnie mebel ten jest przestawiany, czasem wykorzystuje się go także do przewożenia pacjentów pomiędzy pomieszczeniami. Jeśli będzie on użytkowany w domu, to szczególnie ważne jest, aby istniała możliwość przemieszczenia się nim nawet w ciasnych miejscach, takich jak korytarz, czy wąskie przejście.

Niezwykle ważny jest też rodzaj tapicerki fotela rehabilitacyjnego. Producenci oferują szeroką gamę materiałów, warto zatem wziąć pod uwagę, czy wybrane przez nas obicie można łatwo wyczyścić i czy zapewni ono odpowiednią wentylację. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie zastosowano w interesującym nas modelu wypełnienie. Ważna jest zarówno jego nośność, jak i sprężystość.

Jeśli chodzi o obsługę fotela dla seniora, najwygodniejszą opcją jest fotel elektryczny.

Ile kosztuje fotel geriatryczny?

Planując zakup takiego mebla, trzeba liczyć się z tym, że jest to spory wydatek. Średni koszt fotela geriatrycznego dobrej jakości waha się od 4 tys. złotych do 4500 zł. Oczywiście można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty.

[Głosów:2    Średnia:5/5]