Jakie spodnie rowerowe wybrać na zimową przejażdżkę?

0
1067
Jakie spodnie rowerowe wybrać na zimową przejażdżkę

Jazda na rowerze w zimie wymaga doboru odpowiedniego stroju. Jednym z jego podstawowych elementów są spodnie rowerowe zimowe, których głównym zadaniem jest ochrona nóg rowerzysty przed chłodnym wiatrem i mrozem. Długie spodnie na zimowe przejażdżki rowerem mogą być luźne lub dopasowane do ciała, z dodatkowymi szelkami lub bez nich. Najlepszym wyborem na okres zimowy będą modele wyposażone w ocieplenie, którego obecność sprawi, że jazda w czasie mrozów będzie przyjemna i komfortowa.

Długie spodnie rowerowe na zimę – obcisłe czy luźne?

Długie spodnie rowerowe występują w dwóch wersjach – obcisłej, ściśle przylegającej do ciała rowerzysty oraz luźniej, dającej większą swobodę ruchów, ale za to słabiej chroniącej przed chłodem i zimnym powietrzem. Z tego powodu, w szczególnie wymagającym pod względem warunków atmosferycznym okresie, najlepiej sprawdzą się obcisłe, długie spodnie rowerowe zimowe z dodatkowym ociepleniem. Cennym dodatkiem będą także grube, zintegrowane ze spodniami szelki, które będą utrzymywały spodnie we właściwej pozycji w czasie jazdy oraz dodatkowo chroniły dolną część pleców przed wychłodzeniem i podmuchami zimnego wiatru.

Dobrej jakości spodnie rowerowe zimowe powinny być długie, ocieplane oraz posiadać właściwości termoregulacyjne. Wybierając obcisłe spodnie na rower należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar oraz jego dopasowanie do sylwetki – prawidłowo dobrane spodnie powinny bowiem ściśle przylegać do ciała rowerzysty, nie powodując przy tym nadmiernego ucisku w żadnym miejscu ani uczucia dyskomfortu. W przypadku wyboru luźnych spodni, które nie posiadają tak dobrych właściwości chroniących przed chłodem, warto założyć pod nie ocieplane legginsy lub odłożyć je na nieco cieplejsze dni.

Jakie właściwości powinny posiadać dobrej jakości spodnie rowerowe zimowe?

Podstawowym zadaniem długich spodni rowerowych jest ochrona nóg rowerzysty przed wiatrem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Funkcja ta nabiera szczególnego znaczenia w okresie zimowym, kiedy temperatury powietrza często spadają poniżej zera a miłośnicy jazdy na rowerze są szczególnie narażeni na wyziębienie. Specjalnie w celu zwiększenia ich komfortu producenci odzieży rowerowej stworzyli spodnie, które doskonale sprawdzają się do jazdy w zimowych warunkach. Takie właściwości zapewniają im określone cechy, które posiada odzież tego typu.

spodnie rowerowe zimowe

Spodnie rowerowe zimowe muszą gwarantować odpowiednią ochronę termiczną, która w zimie ma szczególne znaczenie. Odzież powinna zatrzymywać ciepło wytwarzane przez nasze ciało oraz odprowadzać na zewnątrz wilgoć. Takie właściwości zapewnia specjalna membrana, czyli tworzywo, które w połączeniu z materiałem tworzy warstwę laminatu zatrzymującego wiatr i wodę z jednej strony, a z drugiej pozwalającą na odprowadzenia na zewnątrz powietrza i wilgoci. Obecność dodatkowej wkładki żelowej wszytej w spodnie pozwala natomiast chronić dolną część pleców przed obcieraniem się o siodełko oraz gwarantuje komfortową jazdę na dłuższych dystansach. Szeroki wybór świetnej jakości spodni rowerowych, które doskonale sprawdzą się w okresie zimowym, jest dostępny na stronie: https://www.mikesport.pl/spodnie-rowerowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]