Negatywne skutki zakwaszenia organizmu

0
2711
Negatywne skutki zakwaszenia organizmu

Niewłaściwy sposób odżywiania prowadzi nie tylko do zwiększenia masy ciała. Może również powodować zakwaszenie organizmu, czyli inaczej mówiąc – wywołać zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Aby dowiedzieć się, jakie są negatywne skutki zakwaszenia, warto dokładniej zapoznać się z niniejszym tematem.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu, zwane również kwasicą – tak jak wspomniano – jest zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej. Prowadzi do niego nie tylko nieodpowiednia dieta, ale ogólny nieprawidłowy tryb życia. Z kwasicą można mieć do czynienia, kiedy nie wykonujemy aktywności fizycznej, a każdy nasz dzień wiąże się z pośpiechem i stresem – mówi nasz rozmówca z firmy Global Water. Jeśli chodzi o żywienie, największy wpływ na zakwaszenie mają jajka, mięso, wędliny, ryby, sery, zbożowe produkty, słodycze, gazowane, słodkie napoje, jak również kawa, herbata i alkohol.

Zakwaszenie organizmu – z jakimi negatywnymi skutkami się wiąże?

Zakwaszenie organizmu może prowadzić do wielu niepożądanych konsekwencji, z którymi przyjdzie nam się borykać, jeśli nie podejmiemy właściwych kroków do zmiany tego stanu. Negatywne skutki zakwaszenia organizmu to przede wszystkim poczucie osłabienia, zwiększona podatność na zapadanie na różnego rodzaju infekcje, problemy ze skórą oraz  włosami, senność, a także zaparcia i biegunki. Przewlekłe zakwaszenie może nawet zwiększyć ryzyko osteoporozy, prowadzić do rozwoju kamicy nerkowej, nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia oraz cukrzycy.

Co zrobić, aby odkwasić organizm?

Nie jest łatwo zadbać o bezstresowy tryb życia. Dużo prościej jest zatroszczyć się o właściwą dietę, która doprowadzi do równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu. Dlatego należy jak najczęściej spożywać kaszę gryczaną oraz jaglaną, warzywa i owoce, a także – migdały. Powinniśmy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i regularnym wykonywaniu ćwiczeń, a wówczas będziemy funkcjonować, jak należy.

[Głosów:3    Średnia:5/5]